Facebook vrátil úder. Umožní vám vymazat historii

Facebook se snaží odvrátit negativní dopad poslední velké kauzy. Poté, co se ceny akcií firmy po kauze Cambridge Analytica prudce propadly, Mark Zuckerberg připravil hned několik odvetných opatření.

Včera na konferenci F8 například oznámil, že připravuje nástroj „Clear History“, který, jak už název napovídá, umožní uživatelům sociální sítě vymazat historii prohlížení. Clear History vám podle slov Zuckerberga umožní vidět informace o aplikacích a webových stránkách, se kterými jste přišli do styku, a dovolí vám tyto informace ze svého účtu smazat. „Dokonce budete mít možnost vypnout samotné ukládání těchto informací,“ dodal.

Reakce trhu byla pozitivní, Facebook si tak připsal více než jedno procento. Lepší kontrola uživatelů nad svými účty je pozitivní signál do budoucnosti, přestože se podle první odezvy příliš nelíbí vývojářům.

„Facebook nás bez rozmyslu hodil přes palubu,“ stěžoval si pro BBC vývojář Federico Treu ze společnosti Cubeyou na poslední kroky sociální sítě a jejího šéfa. Strach vývojářů je pochopitelný, jelikož jsou to právě oni, kdo citlivá data sbírají a využívají.

Jak bude konečný produkt Clear History vypadat, zatím nevíme. Facebook v tiskové zprávě počítá s několikaměsíčním vývojem ve spolupráci s odborníky na bezpečnost, akademiky, politiky a regulátory. Konečný výsledek pak ovlivní i cenu akcií společnosti. Přestože jde o obecně o pozitivní signál pro uživatele, odchod vývojářů by mohl firmu naopak poškodit.

https://roklen24.cz/a/SNKMc/facebook-vratil-uder-umozni-vam-vymazat-historii